Świąteczny patchwork


Konkursy na Facebooku omijam zwykle szerokim łukiem i podchodzę do nich z dozą nieufności, wierząc, że wszystko wcześniej jest ukartowane. Ale jak widzę, że nagrodą są kolorowe tkaninki, to jakoś nie mogę się powstrzymać :) No i jednak klops, i miłe zaskoczenie - nie trzeba być spowinowaconym, żeby wygrać!  Niech to będzie dla Was zachętą do zabawy :) 

Przed Świętami zgarnęłam taki zestaw materiałów w konkursie MyBeeHouse - 'gotowiec' do uszycia patchworkowej poszewki na poduszkę plus wiele innych większych kawałków do stworzenia czegoś według własnego pomysłu :) Od jednej osoby usłyszałam, że to przecież zwykłe ścinki, które równie dobrze można wyrzucić. Co wy na to, patchworkowe dziewczyny? ;)

Tym, co mają podobne podejście radzę zerknąć na facebookową grupę Textile Arts, gdzie dziewczyny pokazują swoje cuda i zawsze, jak tam wchodzę, zbieram szczękę z podłogi! Uzębienie regularnie tracę też oglądając quilty Karoliny Bąkowskiej  - jak dla mnie działa sztuki! 

I trzyma człowiek w pudłach te ścinki z nadzieją, że może kiedyś i jemu się uda....Mój patchwork nie będzie tak spektakularny i tak naprawdę nie będzie w 100% mój - wszak wszystko miałam podane na tacy - kolory dobrane, kawałki wycięte i ułożone. Wystarczyło pozszywać i przepikować. Połączyłam więc "ścinki" w jedną całość i przeleciałam stopką z górnym transportem po prostej, bo tak wydawało mi się...najprościej. Niech was nie zwiedzie zdjęcie, piszę szczerze - te linie proste, to złudzenie optyczne :P W rzeczywistości bardziej przypominają łuki - winę zrzucam na niewystarczająca ilość agrafek, którymi pospinałam całość - w ilości 3 sztuk - i fakt, że jestem świeżynką w temacie. A najgosze jest to, że ta patchworkowa zabawa wciąga na całego! Be careful ;)Unknown

11 komentarzy:

 1. Super. Ja cały czas tylko podziwiam patchworkowi ale kiedyś na bank ich spróbuję 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pół roku minęło, droga koleżanko, a Twojego patchworku ani widu, ani słychu! Skandal! :)

   Usuń
 2. Mi się od zawsze patchworki pododają, ale żeby tak samej coś zmajstrować to motywacji brak ;)
  Ale Twój wyszedł przepięknie! :) Oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmajstrujesz, zmajstrujesz, kwestia czasu :) dziękuję

   Usuń
 3. No wiesz... gdybyś fastrygowała... :-P
  Ale poważnie? Szacuneczek, Koleżanko :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, ogromny ukłon, wyszło pięknie i nie widać tych łuków o ktorych piszesz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) to dobrze, czyli udało mi się osiągnąć efekt złudzenia optycznego na zdjęciu :)

   Usuń

 5. نعتمد على فريق عمل متكامل يقوم باستخدم مواد معنية تحتوى على معطرات وأدوات تنظيف مميزة كما أننا نعتمد على مناشف لا تغير من لون الاثاث اطلاقا بل تجعله جديدا وأنيقا مميزا افضل شركة تنظيف كنب بالرياض .
  شركتناشركة تنظيف سجاد بالرياض تتخصص فى القيام بأعمال تنظيف الموكيت ونظرا لحساسية التعامل مع الموكيت فشركتنا تعتمد على أدوات محددة لسلامة الموكيت وعدم تجريحه .
  شركة تنظيف منازل بالرياض

  OdpowiedzUsuń
 6. تعتمد ركن الذهبيه للخدمات المنزلية فى تقديم خدمات تنظيف وصيانة المكيفات على المصدقيه والامانة فــــ تقديم الخدمة
  شركة تنظيف مكيفات بالرياض
  https://roknalzhby.blogspot.com.eg  OdpowiedzUsuń
 7. افضل شركة تنظيف فلل بالرياض
  نعتمد على فريق عمل متكامل يقوم باستخدم مواد معنية تحتوى على معطرات وأدوات تنظيف مميزة كما أننا نعتمد على مناشف لا تغير من لون الاثاث اطلاقا بل تجعله جديدا وأنيقا مميزا افضل شركة تنظيف كنب بالرياض .
  شركتناشركة تنظيف سجاد بالرياض تتخصص فى القيام بأعمال تنظيف الموكيت ونظرا لحساسية التعامل مع الموكيت فشركتنا تعتمد على أدوات محددة لسلامة الموكيت وعدم تجريحه .
  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz swój komentarz dotyczący mojej, mniej lub bardziej, radosnej twórczości :)